• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Satışlarımı artırmak için fikirlerinize ihtiyacım var

Koray

Kayıtlı Kullanıcı
Bayan iç giyim satışı yaptığım e-ticaret sitem var bu ayın 11'inde 600 tl tutarında adwords kampanyası oluşturdum günlük bütçeyi 200 tl yaptım organik hitim yok denecek kadar az günde 50 kişi giriyor 600 tl ye 200 lira tutarında sipariş aldım adwordsde zarar ettim fb reklamına başladım bugün daha önceden fb den çok güzel sipariş alıyordum son dönemde fb dende o dönüşü alamıyorum.

Her siparişe hediye ürün gönderiyorum. ayrıca 100 lira ve üstü siparişlerde manikür seti hediye ediyorum satışları arttırmak için bu yöntemleri denedim ama pek nafile olmadı gibi sizler ne önerirsiniz ne yapmalı ?

E-ticaret sitenizi niche site yönlendirmeleri ile güçlendirmelisiniz. Hazırlayacağınız niche siteler, pazarlama yaptığınız ürünler içerisinde en sık aranan ve rekabeti en düşük oranlardaki anahtar kelimeler ile ilişkili olmalı

İç Seoya uygun içerik hazırlamalı ve niche sitelerinizi güçlendirmelisiniz. En az 1 ay boyunca niche siteleriniz için çalışmalısınız. Niche siteler konusundaki taktiklerimi imzamdaki siteme abone olarak takip edebilirsiniz. Seocry da da faydalı bilgiler mevcut.

muhtemelen adwordsde acemi bir çalışma olmuştur, bol keseden anahtar kelime veya açık aralık yapmışsınız 600 e 200 oldukça az. ki o 200ün tamamıda kar değildir.

fb reklamlarını denedim bende iyi sonuçlar alamadım, bence bi kaç büyük kadın forumu ve blogu var onlarla konuşup reklam alanlarına reklam verirsen iyi sonuç alabilirsin.

E-ticaret sitenizi niche site yönlendirmeleri ile güçlendirmelisiniz. Hazırlayacağınız niche siteler, pazarlama yaptığınız ürünler içerisinde en sık aranan ve rekabeti en düşük oranlardaki anahtar kelimeler ile ilişkili olmalı

İç Seoya uygun içerik hazırlamalı ve niche sitelerinizi güçlendirmelisiniz. En az 1 ay boyunca niche siteleriniz için çalışmalısınız. Niche siteler konusundaki taktiklerimi imzamdaki siteme abone olarak takip edebilirsiniz. Seocry da da faydalı bilgiler mevcut.
uzun vadede elbette faydalı olur ama kısa vadede reklamlarımın dönüşü arttıracak hamleler yapmam lazım

diğer köklü e-ticaret sitelerine ürünlerinizi girseniz ?
Var n11 gittigidiyor gibi sitelerde

muhtemelen adwordsde acemi bir çalışma olmuştur, bol keseden anahtar kelime veya açık aralık yapmışsınız 600 e 200 oldukça az. ki o 200ün tamamıda kar değildir.
Adwordsden o kadar anlamıyorum google'nin danışmanı ile birlikte oluşturduk düzenledik her şeyi acemi işimidir bilemiyorum

fb reklamlarını denedim bende iyi sonuçlar alamadım, bence bi kaç büyük kadın forumu ve blogu var onlarla konuşup reklam alanlarına reklam verirsen iyi sonuç alabilirsin.
kredi kartımla reklam veriyorum hocam kadın blogları forumları peşin para istiyor birde biraz fahiş fiyat çekiyorlar bana göre

instagram instagram instagram :) Birde ben e-ticaret yaparken en çok tutan şey kargo ücretsiz olmasıydı.

Instagram hesabı kasıp, kaliteli resimlerle bol alakalı etiket paylaşımı ayrıca bayan hesaplarını takibe alarak elde edeceğiniz geri dönüşlerle iyi satış yapabilirsiniz. Ancak bayanlar için kapıda ödeme vb alternatifleri de sunmanız önemli. Instagram'da kartsız alışveriş daha çok gördüğüm kadarıyla.

Ücretsiz kargo eğer sana zarar ettirecekse sadece bi süre yaparsın ve ya arada birde olabilir.

Ek olarak şöyle bir tavsiyede bulunayım bende belki işenize yarar.

Öncelikle hesap açıp 20-30 adet ürün paylaşın. 1 hafta kadar ünlü kişileri değilde normal senin benim gibi kişileri takip edin. Günlük max 40 olsun takip edeceğiniz kisi sayısı. En düşük takipçisi 100 olsun bu kişilerin.
Ünlülerin fotoğraflarının altına gidip yorum atmayın. Artık millet küfür ediyor onlara. Sonra her hafta 5k-5k-5k-5k şeklinde takipçi satın alın. (Toplam 20k olsun) Ama tamamen organik, spam olmayan aktif kullanıcılar. Çünkü instagram'da 1 haftadır spam hesaplar kapatılacaktır diye not var. Daha sonra bir çekiliş düzenleyin. Mesela telefon kılıfı görseli üzerine bu fotoğrafı paylaşıp altına @kullaniciadi ve #kullaniciadi hashtagi ile paylaşan 3 kişiye bedava! diye bir yazı yazın. (kullanıcı adı dediğim yerler sizin satış yapacağınız hesabınız) Görseli tasarım yapan arkadaşınıza ve ya biliyorsanız kendiniz hoş gözükecek şekilde yapın. Yani hemen Görsellerden bulup kılıf üzerine basit Comic Sans ile yazılmıs bir görsel olmasın paylaşmazlar, göz alıcı olsun.

Bir kaç kere böyle ücretsiz ürün sağladıkca paylaşan kişiler tarafından reklam yapmış olacaksınız. Ayrıca diyelim Cansu adında biri paylaştı. Hemen farklı düşüncelere giriyorlar.
Cansuda burdan alıyor galiba, aaa Cansunun arkadaşının hesabı galiba destek çıkalım, dur cansu paylasmıs bir bakayım gibi gibi.. Bu şekilde ara ara yapılabilir.

Hocam klasik olacak belki sizin için ama bende alakalı bayan facebook sayfaları ve gruplarına reklam verebilirsiniz. Ben en çok üyelerin siteye kayıt olmaları konusunda hassasım yani e-mail marketing. Müşterinin emaili elinizde olursa müşteri için yapacağınız reklam ve sunacağınız fırsatlar elinizde yani kontrol tamamen sizde. Ben e-ticaret sitesi olan arkadaşlara öneririm. Olmazsa olmazlarımızdan niche site ve seo ile alakalı olduğunuz anahtar kelimelerde otoriter olmak bence başlarda marka olmak için yeterlidir bence. Hayırlı işler hocam..

Üstad herkes bişey söylemiş ama ben daha farklı bişey söyliyeceğim. Rent a car sitesinde kullandığımız geçen sene ayda 600-750 tl (kışın) ödediğimiz bu sene ise 150-200 lira ile geçirdiğimiz taktik.

1. Öncelikle rakip siteleri takip edin. Facebookta nasıl takılıyoruz ya hep açık sekmede o rakip siteler de öyle olsun. Sürekli fiyatlarını, kampanyalarını taktiklerini takip edin.
  2. Max TBM yi google ın gazlamasına kanıp yükseltmeyin. Bırakın ilk sayfada çıkmayın. Şöyle düşünün bir ürünün ucuzunu arayan insan 30 sayfa geriye gider. (kendimden biliyorum) O nedenle ilk sayfada çıkıcam diye kasmayın. Zaten ilk sayfada çıkınca da almıyor insanlar diğer sayfaları da bi gözden geçiriyor. Dolayısı ile sizden alacak bile olsa 2 kere reklamınıza tıklıyor.
  3. Gereksiz anahtar kelimeleri kaldırın yine google yönlendirmelerine kanmayın gerekli olan gösterim alan kelimeler kalsın.
  4. TBM başlangıç 0,01 yapıyorum ben bazı kelimeler buna rağmen gösteriliyor çünkü rakip olmuyor öyle denk geliyor. (Oto yıkama için 20tl attım 2. haftaya girdik hala duruyor para. Telefonda geliyor yine normal düzeyde.)
  5. TBMyi otomatik esnek gibi google nin insafına bırakmayın kendiniz belirleyin. Yine facebook gibi adwords hesabınız hep açık kalsın tbm durumlarını kontrol edin. Düşürün çıkarın.
  6. Günlük maliyeti de çok uçurmayın. Kendi deneyimlerime göre google o parayı bitirmek için sitenizi sürekli göstereye başlıyor günün son saatlerine doğru. O nedenle düşük TBM bile gösterileceksiniz merak etmeyin google o parayı alacak sizden ;)
  7. Yine 6. maddede yazdığım sebepten dolayı reklamlarınızı geceleri falan kapatın. Boşuna tıklamasınlar gereksiz hobi amaçlı uykulu gözlerle millet tıklayıp durmasın reklamınıza.
Benim tavsiyelerim bunlar. İşe yarıyacağına adım gibi eminim. Tek şart sürekli ama sürekli takip edin adwordsü. Facebook, twitter, instagram bilmemneyle uğraşacağınıza adwordsu kurcalayın.

Benim tavsiyem ise facebookta koklu kadin sayfalarindan kullanici UDID lerini cikarin ornek kadinlar klubu, sonrasinda sadece sizin sectiginiz daha dogrusu id lerini aldiginiz uyelerin duvarinda gorunecek sekilde facebook reklamlari yapin, bu sekilde yaptiginizda tiklama basi 0.01 ile 0.03 tl arasinda rakamlar oduyorsunuz, yani reklamlariniz alakasiz kisilere gorunmemis oluyor.

- Adwords doğru kelime seçimi.
- Sosyal medya (özellikle instagram)
- Potansiyel müşterilerin yapabileceği muhtemel aramaların tespiti ve ona göre çalışmalar.
- Güvenilir ve kurumsal imaj

facebook ve adwords den dönüş alamadıysan işin reklam yapma kısmından pek anlamıyorsun demektir.

zaten söylediklerine bakılırsa faceden reklam yapsan hesabını kırmızıya alırlar.

instagram bu aralar popüler ama çok değil 1 aya cılkı çıkacak.

Bir facebook sayfası açıp bayan ağırlıklı beğeni satın alın. 1k üyeyi 8 tl gibi rakamlara çekiyorlar. 1 ay içerisinde 20k gibi üye çekimi yapın ve bayanların ilgisini çekecek paylaşımlar yapın. Belli bir süre sonra organik olarak sayfa üye sayınız artacak. 1 ay sonra 3-4 paylaşım arasına satış yaptığınız site ile ilgili paylaşımlar-reklamlar yapın.

Bunun yanında sadece bayanlara yönelik olan face sayfalarına reklam verin. Buradan da dönüş alırsınız. Adwords ve FacebookAds bütçenizde ufak bir kesinti yaparak bu kaynağı dediğim şekilde kullanabilirsiniz.

Facebook olayı dışında instagramdan da hem reklam hem de kendi site sayfanıza üye çekimi yaptırarak geri dönüş alabilirsiniz.

Aynı işlemleri twitter için yapmayın. Twitterde çektirdiğiniz üyeler bot olacak ve hiç bir işinize yaramayacak. Ancak twitterde bayanlara yönelik organik bir hesap varsa ve reklam alıyorsa oraya da reklam verebilirsiniz.

İlgi gösterip fikirlerini paylaşan arkadaşlara teşekkür ederim

Ürünlerin satış fiyatı kategorisinde piyasanın en ucuzu diyebilirim zaten kendi üretimimiz olan ürünler.
Şiddetle tavsiye edilen instagrama ağırlık vereceğim.
kargo ücretsiz yapacağım.
kapıda ödeme sistemi hali hazırda zaten var.
her siparişe hediye ürün var.
zoppim ile her müşteriyle birebir ilgilenebiliyorum.
Daha ne yapılabilir bilmiyorum :)

facebook ve adwords den dönüş alamadıysan işin reklam yapma kısmından pek anlamıyorsun demektir.

zaten söylediklerine bakılırsa faceden reklam yapsan hesabını kırmızıya alırlar.

instagram bu aralar popüler ama çok değil 1 aya cılkı çıkacak.

Fb'den aldığım dönüş geçmiş dönemde çok iyi olduğunu konuda da belirtmiştim hocam adwords konusunda haklısın anlamıyorum ama geçmişte fbden çok iyi dönüşler aldım ciddi rakamlar kazandım fb reklamları sayesinde son dönemde dönüş alamıyorum nedenini bende anlamıyorum hesabımı kırmızıya alırlar derken neyi kast ettiniz anlamadım

Geri