• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Adwords reklam verdim hareket yok

apollon

Kayıtlı Kullanıcı
Sabah verdim reklamı ama hala hareket yok ilk kez veriyorum reklamı acaba normal midir ?
OTletnZ.png

Daha karar vermek çok erken. En azından 1 haftalık bir gözlem yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Tabi ilk reklamınız dolayısıyla bazı yerlerde hata yapma olasılığınızın olduğunu unutmayın. Çok fazla tereddütte kalıyorsanız bir Adwords reklam uzmanı bularak ona danışabilirsiniz. Ama bence daha çok erken. ;)

kelimeleriniz nedir bilmem ama max tbm bence fazla ve eğer kelimelerin aylık hacimlerine bakmadan oluşturduysanız çok az ise zor dönüşüm olur.

kelimeleriniz nedir bilmem ama max tbm bence fazla ve eğer kelimelerin aylık hacimlerine bakmadan oluşturduysanız çok az ise zor dönüşüm olur.
Hostgator affilite linkini verdim cryprosamda tbm min 1.25 yapın demiş arkadaş ondan dolayı oyle yaptım şimdi bakayım dedim goruntulenmeye başlamış.
OuO6drv.png

3k gösterim ve 14 tık alınmış bile. :) Hocam sanırım Türkçe anahtar kelimelerden reklam verdiniz değil mi?
Konunun detaylarını ve satış ortaklığı geri dönüş sonucunu merakla bekliyorum. Bizlerle paylaşırsanız memnun olurum.
Teşekkürler.

3k gösterim ve 14 tık alınmış bile. :) Hocam sanırım Türkçe anahtar kelimelerden reklam verdiniz değil mi?
Konunun detaylarını ve satış ortaklığı geri dönüş sonucunu merakla bekliyorum. Bizlerle paylaşırsanız memnun olurum.
Teşekkürler.
Evet hocam türkçe anahtar kelimeler ile yaptım hostgator refli link ile reklam vermiştim ama sakıncalıymış onun için dondurdum.Bloğumda tanıtım yazısı hazırladıktan sonra tekrar başlatıcam.

10 bin görüntüleme 32 tıklama oldu ama host alan olmadı hesapda + 100 tl kupon var bakalım ne olucak :)

Tık almak ayrı dönüşüm almak apayrı bir konu hocam. 1000 tık alıp 1 dönüşte alabilirsiniz, 10 tıkta 8 dönüşte. Bu sebepten ötürü insanlar reklam firmalarına ve uzmanlarına binlerce lira para bayılıyorlar. Ancak onlarda analarının karınlarında öğrenmiyor bu işi, biraz çabalayın 7/24 başında durun farklı stratejiler uygulayın doğru sonuca ulaşacaksınızdır.

Yazın çalıştığımız bir firmada tık başı 60 liraya kadar rekabete girip tbm ortalaması 20-30 lira civarında seyrettiğimiz oldu. Ancak 30 liralık tıktan dönüş oranı %97 idi.

5-6 uykusuz gecenin ardından 60 lira ile çıkamadığımız 2. sıraya 3 lira ile çıktık ancak dönüş oranıda biraz oynadı. Yinede %60 gibi bir dönüş oranı ile kendi karlılığımızı %1000 arttırdık :)

Anlatmak istediğim her kelimenin stratejisi farklı oluyor, doğru sonuca ulaşmak için 5-6 kupon patlamak gerekebiliyor. :D

Hocam son durum ne peki.Kaç para harcadın, geri dönüş oldu mu, olduysa ne kadar tıkta bir geri dönüş oldu?Gerçekten merak ettim, paylaşırsanız sevinirim.

Ref linklerle yapılan reklam çalışmalarından adwords'e hakim değilseniz bi geri dönüş olacağını bende sanmıyorum ama geri dönüşü bende merak ediyorum. Belki yanılırım?

Hostgator için açmıştım siteyi sadece 1 dönüş oldu, siteye digitalocean refli linkimide eklemiştim ondan iyi dönüş aldım.25 tl harcadım.

Hostgator için açmıştım siteyi sadece 1 dönüş oldu, siteye digitalocean refli linkimide eklemiştim ondan iyi dönüş aldım.25 tl harcadım.
Site açıp, aff kodlarıyla ürün sayfasına yönlendirmemi yaptın hocam, adwords bu şekilde çalıştırmıyordu sanırsam. Sen direkt ödeme sayfasına mı yönlendirdin acep?

14 tıka 9 lira verirseniz yandınız hocam eğer araba falan satmıyorsanız ki donusum %2 olduğunu var sayalım bu işten zarar edersiniz..Fiyat oldukça yüksek tutulmuş..25 tl 100 tl kampanyası yapıp bu yola başvurduysanız problem yok tabiki devam edecekseniz oldukça yüksek.

Geri