• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

İngilizce Dekorasyon Sitesi Açsam Para Kazanır mı?

Karrizima

Kayıtlı Kullanıcı
Başlıkta da okuduğunuz gibi site açsam para kazandırır mı? Düşüncem şu şekilde anahtar kelimeleri içinde barındıran bir yabancı dekorasyon sitesi açmak. Örn: decorationideas.com varyasyonlarından bir site.

İçine de dekorasyonla ilgili resim galerisi ve dekorasyon yazılarını da translate ile çevirip atsam. Cümleler manasız ama özgün olacak kanaatimce. Ve tabiki amaç ne markalaşmak nede büyük hedefler. Aylık birşeyler getirsin yeter.

Böyle bir siteye Türkçe yaptığım sitenin 10da 1i kişi girse. Ki Türkçe dekorasyon kelimesini 10bin kişi arıyorsa, decoration kelimesini milyonlarca aranıyor rahat girer diye düşünüyorum.

Sizce de mantıklı mı, olur mu acaba? Ayda 200 tl getirsin başka bişey istemiyom 100 de yeter :) Yada farklı strateji ve fikirleriniz varsa ki vardır lütfen paylaşır mısınız?

Dekorasyon konulu resimleri özellikle de DIY olarak kısaltılan hanımların evde kendileri yapabilecekleri dekoratif objeleri pinterest üzerinden beğenen çok oluyor.

İngilizce sitenin getirisi çok yüksek olur onu söyleyebilirim. Hele ki özgün içerikte bir site oluşturursanız fark yaratabilirsiniz. Dolar bazında Adsense gelirlerinden çok sağlam kazanırsınız. Hamilelik siteleri de Adsense üzerinden çok kazananlar arasında yer alıyor.

Adsenseye bağlı, ama sağlam Adsenseye. Malum banlanma tehlikesi, dışarıdan manipülasyona oldukça açık bir sistem.

İngilizce sitenin getirisi çok yüksek olur onu söyleyebilirim. Hele ki özgün içerikte bir site oluşturursanız fark yaratabilirsiniz. Dolar bazında Adsense gelirlerinden çok sağlam kazanırsınız. Hamilelik siteleri de Adsense üzerinden çok kazananlar arasında yer alıyor.
Hamilelik cinsel bilgileer falanla ilgili site açtım on numara %100 özgün yazıyorum ama ona da adnsense izin vermiyo falan dediler hevesim kaçtı. Şimdi büyük ihtimalle bide ingilizceyi deniycem inşallah olur bu sefer.

Hamilelik cinsel bilgileer falanla ilgili site açtım on numara %100 özgün yazıyorum ama ona da adnsense izin vermiyo falan dediler hevesim kaçtı. Şimdi büyük ihtimalle bide ingilizceyi deniycem inşallah olur bu sefer.
Hamilelik ile alakalı konulara Adsense izin veriyor. Cinsellik ile alakalı olarak yasa dışı kurallara Adsense de karşı sadece. İngilizce içerikli sistemler her zaman dolar bazında getiri getirir ve tık başı kazanç çok daha fazladır. Kesinlikle üzerine yoğunlaşırsanız iyi kazanç elde edersiniz. Özgünlük her zaman kazandırır üstad.

Tam anlamadım dediklerinizi ama 2008 yılından beri sapasağlam duran bi adsense var elimde :) Manipülasyon olayını tam anlamadım
Çeşitli illegal yöntemler var hocam, birisi sizi kafaya takıp otomatik programlarla, proxy tarzı veya proxy olmayan tarzda yöntemlerle adsense'den banlatabilir. Aynı anti seo meselesi gibi düşünün. En azından ben öyle biliyorum yanlış biliyorsam biri beni düzeltirse sevinirim. Şu anda sistem ne durumda açıkçası bilgim yok. Sonuçta burada hepimiz bilgi paylaşımı için ve birbirimizin yanlışlarını düzeltmek için varız.

Çeşitli illegal yöntemler var hocam, birisi sizi kafaya takıp otomatik programlarla, proxy tarzı veya proxy olmayan tarzda yöntemlerle adsense'den banlatabilir. Aynı anti seo meselesi gibi düşünün. En azından ben öyle biliyorum yanlış biliyorsam biri beni düzeltirse sevinirim. Şu anda sistem ne durumda açıkçası bilgim yok. Sonuçta burada hepimiz bilgi paylaşımı için ve birbirimizin yanlışlarını düzeltmek için varız.
Doğru biliyorsunuz. Estağfirullah. Zaman içerisinde bu tip özgün içerikli ve illegal içeriklerden kaçan web sitelerine ihtiyaç çoğaldığı için Google, Adsense bazında da esnek davranabiliyor ancak rakiplerin Black Hat SEO çalışmalarına yönelmesi tabi ki ciddi bir tehlike arz edecektir. Reklamların da gereksiz yere mantıksız şekilde tıklanması, ban yeme sebebi dahi olabilir.

Geri