• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Fikirlerinizi bekliyorum (nasıl yol almalıyım)

ahmet tutak

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar yeni bir domain regledim şansıma :) daha yeni düşmüş 3-4 senelik pr1 temiz bir site buldum http://www.adanarentacar.gen.tr/ ben şimdi 10 adet makale yazdırdım

2 adet wordpress ve blogspot sayfalar oluşturdum kesinlikle şu anda link vermiyorum

1 yazıyı eklediğimde ertesi gün indexlendiği zaman wp ve blogspota ekliyorum yazıları.

şimdi ne zaman nasıl işlem yapmam lazım 'adana rent a car' kelimesi için uğraşacam yatırım yapmak istiyorum ama sınırlı bütçem.

15 gün sonra yazılar ws her şey oturmuş olur .

2-3 ay sonrada makale news kayıtlı sitelerden tanıtım yazıları almayı planlıyorum

sonrada 1-2 kaliteli haber sitesinde footer link?

sizce nasıl arkadaşlar + katacagınız bir şey varmı ?

cryptosam hocam konuya bekliyorum seni

Ana blogdaki yazının aynısını paravanları mı ekliyorsunuz?

evet hocam misal bugün özgün bir makale paylaştım ana domainde indexledikten sonra 2 paravan blogda paylaşımını yapıyorum. 2-3 ay geçtikten sonra direk url ws vermeye başlıyacam

Forum tanıtım nasıl yapılır gibi bir konu vardı. Başlangıcı forum tanıtımla yap derim. http://www.seocry.com/konular/seo-calismalarinda-forum-tanitimi-nasil-yapilmalidir.88/
Şurada mantığı anlatmıştık.

eline sağlık hocam site yeni reğlendi ama önceden geçmişi var ben şimdiden direk alt sayfa ve direk url olarak çalışmalara başlasam olurmu ?

Hocam oncelikle sosyal medyayi isin icine sok paravan flan varda bunlar eksik yada yazmsdin.sonra footer link alma pr si onemsiz en az 3 aylik saglam hiti olan bir yere tek bir makale yazdir ana sayfa ve sitedeki ana kategori ve alt kategoriye link ver yazilarini gir islem tamam :).

hımm misal böyle bir site varmı hocam :)

birde bu domain düşmüş pr1 olan bir site 3-4 senelik bir site şu anda keyword 'adana rent a car' kelimesinde 160 sıradan girdim bugün.

şu anda direk siteye dediğiniz işlemleri yapsam google beni yeni domain gibimi karşılar yoksa biraz eskimi?

eskiler'den oldugun pr1 olusunda belli yeni sitemi eski sitemi gibi karsılar diyosun bu senın oteritene baglı birsey .=) buyuk ve yerleri siteler gibi herseyi aceleye getırmeden kurallara uyar ve duzenlı yaparsan eskiden alır ve yukselirsin yeni siteler hemen yukselır hıt alır sonra dusmeye baslar .=) yanı tavsıyem guzelce ilgilen yerin artsın.

ben pek forum tanıtım vs yapmanı tavsiye etmem. yapıcaksan da hitli ve sürekli güncellenen belli forumlara yapmalısın. öncelik olarak baglantıdan çok sosyal medya ve reklama ağırlık ver. reklam olanağın yok ve bütcen kısıtlıysa bir süre özgün tuttuk dan sonra anahtar kelimeye yakın türevler de bağlantı al ancak tanıtım yazısı olarak. Footer link yeni siteye tavsiye etmem. ayrıca tanıtım yazısı alırken de 3 link cıkma 2 çık bir alt sayfaya 1 de anasayfaya paravan blog olayına hiç girme başını agrıtmakdan başka birşey değildir.

ben pek forum tanıtım vs yapmanı tavsiye etmem. yapıcaksan da hitli ve sürekli güncellenen belli forumlara yapmalısın. öncelik olarak baglantıdan çok sosyal medya ve reklama ağırlık ver. reklam olanağın yok ve bütcen kısıtlıysa bir süre özgün tuttuk dan sonra anahtar kelimeye yakın türevler de bağlantı al ancak tanıtım yazısı olarak. Footer link yeni siteye tavsiye etmem. ayrıca tanıtım yazısı alırken de 3 link cıkma 2 çık bir alt sayfaya 1 de anasayfaya paravan blog olayına hiç girme başını agrıtmakdan başka birşey değildir.
Paravan blog olayı çok önemlidir. Doğru ve bilinçli yaparsanız, özellikle kısıtlı bütçe ile yapılan seo çalışmalarında adeta kaçınılmaz gibidir. Kendinize ait paravan bloglar size kontrolü tamamen size ait olan bir backlink evreni kazandırır.
Forum tanıtımı da çok faydalıdır. Backlink çeşitliliği sağlar. Yeter ki forumlar Google'dan ceza almış ya da alabilecek türde (virüs, w***z, spam içerik ..vb) olmasın. Backlink çeşitliliğini hem backlink türü hem de kalitesi olarak düşünmek gerekir. Bu sebeple sıradan, küçük temiz forumlardan backlink kazanmak backlink yelpazenizin daha doğal olmasına katkı sağlar. Tüm backlinklerinizin kaliteli sitelerden olması hiç inandırıcı değil.
Seo ile uğraşacak kişinin önce işin ruhunu anlaması lazım.
http://www.seocry.com/konular/seonun-ruhu.188/

Son düzenleme:
hımm misal böyle bir site varmı hocam :)

birde bu domain düşmüş pr1 olan bir site 3-4 senelik bir site şu anda keyword 'adana rent a car' kelimesinde 160 sıradan girdim bugün.

şu anda direk siteye dediğiniz işlemleri yapsam google beni yeni domain gibimi karşılar yoksa biraz eskimi?
egonomik.com var hit çok iyidir.

Paravan blog olayı çok önemlidir. Doğru ve bilinçli yaparsanız, özellikle kısıtlı bütçe ile yapılan seo çalışmalarında adeta kaçınılmaz gibidir. Kendinize ait paravan bloglar size kontrolü tamamen size ait olan bir backlink evreni kazandırır.
Forum tanıtımı da çok faydalıdır. Backlink çeşitliliği sağlar. Yeter ki forumlar Google'dan ceza almış ya da alabilecek türde (virüs, w***z, spam içerik ..vb) olmasın. Backlink çeşitliliğini hem backlink türü hem de kalitesi olarak düşünmek gerekir. Bu sebeple sıradan, küçük temiz forumlardan backlink kazanmak backlink yelpazenizin daha doğal olmasına katkı sağlar. Tüm backlinklerinizin kaliteli sitelerden olması hiç inandırıcı değil.
Seo ile uğraşacak kişinin önce işin ruhunu anlaması lazım.
http://www.seocry.com/konular/seonun-ruhu.188/

Zaten yukarıda belirtmişim spam vari olmayan güncel forumlar diye. blog olayına gelicek olursak kimse bloguna ilk günku ilgiyi vermicegi için gene spam degerini alıcak. bunun yerine az bütce ile tanıtım yazıları daha etkilidir. farklı network farklı dil farklı makale farklı kavram farklı kurgu vs vs vs bunların hepsi sıralamada etkendir. ben hiç bir zaman forum tanıtım yada blog kullanmadım. kullanıcaklara da tavsiye etmem. seo ile ugrasıcak kişi ruhdan anlamalı ancak bu sizin kavramınıza göre geçerli. Seo başlı başına bir gizemse burada ruhdan önce beyin gerekli bence :)

Zaten yukarıda belirtmişim spam vari olmayan güncel forumlar diye. blog olayına gelicek olursak kimse bloguna ilk günku ilgiyi vermicegi için gene spam degerini alıcak. bunun yerine az bütce ile tanıtım yazıları daha etkilidir. farklı network farklı dil farklı makale farklı kavram farklı kurgu vs vs vs bunların hepsi sıralamada etkendir. ben hiç bir zaman forum tanıtım yada blog kullanmadım. kullanıcaklara da tavsiye etmem. seo ile ugrasıcak kişi ruhdan anlamalı ancak bu sizin kavramınıza göre geçerli. Seo başlı başına bir gizemse burada ruhdan önce beyin gerekli bence :)

Arkadaşlar ben kimseyle polemik yapmak, kimseyi kırmak ya da incitmek niyetinde değilim. Fakat madem bu forum farklı, yapıcı ve üretken bir yer olacak, o zaman gördüğümüz yanlışları görmezden gelemeyiz. Çünkü özellikle yeni arkadaşlar bu yazılanları doğru zannedebilir.
Elbetteki tanıtım yazıları çok çok önemli. Fakat birşeyin önemli olması sadece o şeyin önemli olduğunu göstermez. Önceki mesajımda da dediğim gibi hem backlink kalitesi hem de backlink türü olarak çeşitlilik önemli..
Ayrıca düşük bütçe ile ciddi bir tanıtım yazısı çalışması da yapılamaz. Çünkü düşük ücretle tanıtım yazısı satan siteler çok sayıda tanıtım yazısı alıyorlar. İçinde yüzlerce, üstelikte birbirleriyle konu olarak alakasız yüzlerce yazı olan kısa ömürlü bloglardan tanıtım yazısı almak mı daha iyi yoksa istediğiniz gibi şekillendirebileceğiniz, siz istemedikçe kırılmayacak uzun yıllar gidecek backlinklerden oluşan kendinize ait bir backlink evreni mi daha iyi?
Kendinize ait backlink evreninizin olması sadece linklerin uzun ömürlü olmasını sağlamaz, bunun yanında daha pek çok önemli katkı sağlar. Mesela bir link eskidikçe değerini kaybeder. Fakat o linkin yer aldığı paragrafı belli periyotlarla güncellerseniz backlink daha uzun süre işinize yarar. Başkasının sitelerinden aldığınız UCUZ tanıtım yazılarındaki backlinklerin yer aldığı metinleri nasıl güncelleyeceksiniz?
Not: Kaliteli sitelerden alınan (dolayısıyla yüksek ücretli tanıtım yazıları) tanıtım yazıları çok faydalı olup, konu dışıdır.

Bu işi yapan herkesin elinin altında sağlam paravan blog ağı olmak zorunda. Sadece Paravan blogla olmaz tabiki backlink çeşitliliği de çok önemli. Video, forum, blog, PDF, mail vs. Sosyal medyanın gücünü de mutlaka kullanın. Yeni bir sitem için şu an sadece sosyal medya çalışması yapıyorum ve çok iyi geri dönüşüm sağlıyorum. Bu aynı zamanda domain otoritesini de arttırmakta önemli bir unsur.

Ellerinize sağlık hocam bilgilendirmeler için fakat şöyle bir durum var :)

site ilk 500'de yok konuyu ekliyorum özgün webmastera girip getir diyorum konu 161. sıradan giriş yapıyor aradan 7-10 saat sonra sıralamalardan kayboluyor :) ertesi günde aynısını yapıyorum ayn işlem oluyor

Geri