• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Forumumuzun gelişimi için neler yapılabilir? Fikirleriniz çok önemli

cryptosam

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar. 2017 yılında daha aktif tutmaya çalıştığımız forumumuzda belirli düzenlemeleri sizlerin istekleri doğrultusunda yapmak istiyoruz.

Sitemizde gördüğünüz eksik kategori olabilir, beğenmediğiniz özellik vs olabilir, farklı fikirleriniz olabilir. Tamamını konu altından tartışabilirsek genel isteklere göre şekillendirebiliriz. Teknik detaylar yanı sıra farklı fikir ve düşüncelerinize de açığız.

Fikir ve görüşleriniz çok değerli ve önemli. Fikir, öneri, isteklerinizi konu altından bekliyoruz.

Fikir ve görüşleriniz çok değerli ve önemli. Fikir, öneri, isteklerinizi konu altından bekliyoruz.

Siz başta olmak üzere tüm üye arkadaşlarımızın sitemizi aktif kullanması gerekiyor. Sizin zaten aktif olduğunuzu görüyorum, bu durumda biz üyelerin de hareketlenmesi gerekiyor. İşleyen demir ışıldar.

İlave olarak forum kullanımı ile ilgili bir ödüllendirme sistemi düşünülebilir.

Piyasadaki iyi makaleler çeviri yapılıp koyulabilir Samet hocam :).

Güzel fikir. Bu çevirilerin küçük bir kısmı ziyaretçilere gösterilip, tamamının okunması için de üye olması istenirse daha da etkili olur diye düşünüyorum.

Makale çevirme olayı daha önceden zihnimizde dolaşan bir şeydi. Onun dışında ödüllendirme ile ilgili daha farklı uçuk bir proje tasarlanma aşamasında yakında duyurusu yapılacaktır. Önerilere devam edelim arkadaşlar farklı fikirleri olan illaki vardır.

Önerileriniz bizim için önemli arkadaşlar, konuyu yukarıya taşıyalım ki görünür olsun.

Ayrıca son gelişmelerden haberdar olmak için burayı okumayı unutmayın.

Forum çok basit kalıyor aslında ilgi alaka yok. Bizde başta iyi girdik ama sonra bıraktık. Destek vermeye hazırız. Yalnız şu vip bölümüne bir ayar çekilmeli. Şuan vip bölümünde ne oluor bitiyor göremiyoruz direk vip üyelik alıyoruz bir aylık falan ya patlıyor ya bir şey pouyor kullanamıyoruz. O yüzden mesela ilk mesaj hariç diğer mesajlar açık olmalı vipte. Sametin mesajları gizli olsun ziyaretçilerin açık yani.

Forum çok basit kalıyor aslında ilgi alaka yok. Bizde başta iyi girdik ama sonra bıraktık. Destek vermeye hazırız. Yalnız şu vip bölümüne bir ayar çekilmeli. Şuan vip bölümünde ne oluor bitiyor göremiyoruz direk vip üyelik alıyoruz bir aylık falan ya patlıyor ya bir şey pouyor kullanamıyoruz. O yüzden mesela ilk mesaj hariç diğer mesajlar açık olmalı vipte. Sametin mesajları gizli olsun ziyaretçilerin açık yani.

Örneğin bir arkadaşınıza işiniz düştü gittiniz durumu tartıştınız, bir çayını içtiniz ve kalktınız. Aynı durum tekrar olduğu zaman yine aynı şeyleri yapar ve kalkar gidersiniz. Ancak durumu şöyle değiştirirsek; Arkadaşınız dedi ki size gel kardeşim benim dükkanda satılacak şeyler var ve eleman yok hem çalışır, hem de takılırız. Ne oldu şimdi sizi oraya bağlayan önemli bir faktör oluştu. Olayı özetlersek; Ticaret olmadığı zaman aktifliğin korunması oldukça zor bir şey...

Bunun dışında basitlikten kastınızı açar mısınız?
Artı olarak V.I.P. bölümünden @cryptosam sorumlu kendisi konuya dahil olup duruma göz atacaktır.

Ek olarak şunu da belirtmek lazım ticaret konusu çok ince olduğu için forumdan kaldırdık. Yani gidip diğer forumlarda olan standart bölümleri ekleyerek bu işi yapmak çok mantıklı gelmedi. İlerleyen zamanlarda ticaret sistemini sıfırdan yazıp, siteye ekleyebiliriz. Şuan için üzerinde durduğumuz ana proje bilgi paylaşım düzeyini arttırmak için kurguladığımız Katmanlar projesi olduğu için ticarete sonra bakacağız.

Son düzenleme:
Şuan vip bölümünde ne oluor bitiyor göremiyoruz direk vip üyelik alıyoruz bir aylık falan ya patlıyor ya bir şey pouyor kullanamıyoruz.
Selam vipte ilk geçmiş sistem değişti tamamen. Yani patlama vs olayı çok şukur uzunca suredir olmuyor olursada aynı gun genelde hızlı şekilde çözülüyor. Vipe zaten şuan foruma uye olmayan kişi vs alınmıyor kısaca limitledik.

Bir diğer konu destek olmadıktan sonra bir kaç kişi ile olabilecek hiç bir şey yok hele ki forum vs gibi ortamlarda. İnşallah hep beraber seo konusunda Türkiye' de güzel bir kütüphane oluşturup yanıtsız soru bırakmayız diyelim.

E-Commerce ile ilgili genis bir kategori olsa cok iyi olur bence. Sonucta bir cok sitenin SEO yapmasindaki amac bir seyler satmak ve para kazanmak.

@cryptosam Forum ana sayfadaki olan biten son yazılan mesajlar-konular kısmı niye kaldırıldı hocam? Lazımlı bir kısımdı bence
Yeni mesajları buradan takip edebilirsiniz.

E-Commerce ile ilgili genis bir kategori olsa cok iyi olur bence. Sonucta bir cok sitenin SEO yapmasindaki amac bir seyler satmak ve para kazanmak.
E-Ticaret'ten kastınız yukarıda ifade ettiğim şeyse onun zamanı var önceliğimiz bilgi paylaşımını arttırmak.

Basitlikten kastım hani siteye girdiğimiz de forum temasal basit duruyor daha böyle janjanlı tema olsa açıkcası bana itici geliyor kendi fikrim. Bir hafta yopunluğum var. Bitiriyim bende bildiğim seo arge çalışmalarımı muhakkak burada seve seve paylaşırım.

Basitlikten kastım hani siteye girdiğimiz de forum temasal basit duruyor daha böyle janjanlı tema olsa açıkcası bana itici geliyor kendi fikrim. Bir hafta yopunluğum var. Bitiriyim bende bildiğim seo arge çalışmalarımı muhakkak burada seve seve paylaşırım.

Şu seo arge çalışmalarını ne zaman paylaşacaksınız :)

Diğer klasik webmaster forumlarında olduğu gibi Site Analiz bölümü olsa forumumuz ilgi çekecektir. Ben buraya teması güzel olduğu için kayıt oldum. Tema gerçekten çok harika. Renk uyumu müthiş.

Geri