• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

SEOcry vaka analizi

cryptosam

Kayıtlı Kullanıcı
SEOcry'ın yükseliş düşüş durumunu belirli periyodlarla sizlerle paylaşarak ilk vaka analizimizi paylaşmış olalım. Markalaşma konusunda cryptosam' da ve forumda çokça yazdık çizdik. Bu noktada belirli kıstaslar var bunları alt bölümde belirtmek istiyorum.

1. Markalaşma manasız isimler ile daha çabuk oluyor. Bu daha hızlı SERP (Search Engine Rank Position) olarak geri dönüyor. "seocry" ismide aynı mantık ile seçildi. Bu vaka analizinde manasız domainleri markalaştırmanın önemini hep birlikte deneyip göreceğiz. Bu olaydan çıkarılacak ilk ders manasız domainlerin markaşla durumu daha kolay oluyor. Yani çok bilindik bir isim yerine yeni sitelerinizde manasız ve internette yaygın olmayan isimleri kullanmak gayet mantıklı. Kişiler seocry, seokray, seo cıray gibi aramalar ile siteye giriyorsa Google bu adam markadır damgasını basıyor. Her bir giriş resmen bir backlink niteliği taşıyor. O derece etkili yani.

Son düzenleme:
Link ölü yalnız. Gelişmekteki en önemli faktörlerden biri olan samimiyeti hiç bir zaman kaybetmeyiz umarım.
Samimiyet zaten en önemli nokta. Birlik olmak yani önemli olan bu.
Link yeni ayarlandı. Ondan öyle Sizde oturması az zaman alacaktır. vpnlerden erişilir tam oturması bir kaç saat.

Evet güzel bir başarı tebrik ederim. Aklıma takılan soru şu site açıkken Alexa toolbar dan kontrol edilmesi bir kaç dakika açık kalması tabi bu Türkiye geneli olmasının etkisi ne olur? Mesela bu konu açıldı giren kişiler son durumu kontrol etmek amacıyla toolbara girecektir ki ben girdim. :) O zaman forumlarda alexa başarım şeklinde konu açılıp alexa çalışması yapılabilir mi?

Evet güzel bir başarı tebrik ederim. Aklıma takılan soru şu site açıkken Alexa toolbar dan kontrol edilmesi bir kaç dakika açık kalması tabi bu Türkiye geneli olmasının etkisi ne olur? Mesela bu konu açıldı giren kişiler son durumu kontrol etmek amacıyla toolbara girecektir ki ben girdim. :) O zaman forumlarda alexa başarım şeklinde konu açılıp alexa çalışması yapılabilir mi?

Çok fazla bir yararı yok. önemli olan kişide alexa toolbar yüklü iken sitede en az 3 sayfa ve belirli aralılkarla gezinti yapması lazım. Alexa işte bu hamlelerle uçar gider. Kullanıcının sitede uzun süre kalması lazım.

Çok fazla bir yararı yok. önemli olan kişide alexa toolbar yüklü iken sitede en az 3 sayfa ve belirli aralılkarla gezinti yapması lazım. Alexa işte bu hamlelerle uçar gider. Kullanıcının sitede uzun süre kalması lazım.

O zaman bu sitenin alexa değerlerine fazla şaşırmamak gerek. Sonuçta hepimizde toolbar var 3 değil 30 sayfa geziyoruz ve günde 15 - 20 defa giriyoruz. :) Tabi herkesi burada toplayan beyni de kutlamak tebrik etmek lazım :)

Alexa bence seo bakımından bir kıstas değil. Ama genel grafik olması açısından verdim.

Umarım hep beraber iyi yerlere geleceğiz. Bu vaka analizini de manasız isimlerin daha hızlı markalaşabildiğini vermek açısından oluşturdum. Hemde hepimiz takip edelim şunu yapalım bunu yapalım diyelim vs.

Denildiği gibi belirli yüzdelerle SEO 'yu genel olarak ele alırsak Alexa bunun içinde değerlemeler içinde bir başka değerleme aracı olur bence.Yani süre zarfı, sitede kalma vs gibi şeylerde verileri incelenebilir.

vay be senesi gelmiş nerdeyse :) Maşallah

Senesi gelmiş fakat o günlerden biraz uzak gibi gözüküyor.Son zamanlarda cryptosam baya uğraşıyor ama tek kişi yeterli olmuyor. Ayrıca bir dönem herkesin tasarımcı olduğu gibi şu günlerin modası da seoculuk oldu, herkes birşeyler yazıyor çiziyor :)

Vip üyelik ile ilgili de bazı önerilerim var bilmem ne kadar dikkate alırsınız.

- Oradaki programlar kimi zaman çalışıyor kimi zaman patlıyor. Daha sık güncellenirse daha iyi olacaktır. Mayıs-Haziran gibi vip aldığımda öyleydi şimdi nasıl bilemiyorum.
- Programlar için vps'e kurulum yapılsa daha mantıklı olacak çünkü mozilladan gir proxy ayarla falan açıkcası sıkıcı oluyor. (şimdi nasıl bilmiyorum)
- Ayrıca bu herkesin bildiği dışındaki fakat sizin kullandığınız fakat yaymadığınız bilgiler, kaynaklar en azından vip kısmında paylaşılmalı.

Daha sonra gerekirse vip ücreti arttırılır fakat verim alınabilir.

Geri