• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Film Sitesi İçin Sağlam Paravan Blog Açacağım. Link Çıkışını Nasıl yapayım ?

seo sensey

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar film sitesi açacağım. Acelem yok. İyi bir strateji geliştirmem gerekli.

Paravanlar için öyle wp blogger falan değil normal site açacağım. 20 farklı c class kullanacağım. 1000 film hedefliyorum şuanlık.

Elimdeki programlar ile şunları yapabiliyorum. Mesela her film için ayrı bir resim lazım oluyor. Ben şuan 1000 adet farklı resim basabiliyorum. Paravan sitelere gireceğim tüm yazılarda özgün resimler bulunacak ve bu özgün resimleri 10 dk da elde edebiliyorum.

Spun makale programlarım ile bir günde 256 adet makale cıkarabiliyorum. 1 haftada resimleriyle beraber 1000 adet özgün film makalesi hazırlayabilirim yani.

1000 film için 1000 makalede 3000 resim ile yayın yapacağım.

Şimdi bu gücü en verimli nasıl değerlendirebilirim ?

Şöyle düşündüm. Paravan sitede mesela "titanic filmi izlemek ister misiniz ? " diye bir makale girdim. 250 kelimelik 3, 4 resimli bir makale hazırladım. Şimdi bu makaleden direk ana sitemdeki "titanic izle" sayfasına link çıkayım. Böylece ana sitemdeki her film için paravan sitelerimden birer tane backlink alayım.

sonuçta durum şu:

Ana sitemdeki "titanic izle" sayfamın 20 farklı siteden backliki olacak. Bu 20 sitenin hepsi de özgün içerikli olacak. Her filme böyle devam edersem toplam da her paravan siteden ana siteme 1000 backlink çıkmış olur. Çünkü 1000 filmim var.

Şimdi merak ettiğim şey şu. Bir site 1000 adet yazısından başka bir sitenin 1000 adet yazısına backlink çıkıyor. Google bunu nasıl görür ? Bu arada aklnıza gelen tüm backlink kaynaklarından azar azar backlink ekleyeceğim ki çeşitlilik olsun. Ama işte paravanları nasıl en verimli kullanırım bunu düşünüyorum.

Sizin tavsiyeniz nedir. Elinizde 1000 yazı olan bir siteniz var. Bu siteden diğer siteye nasıl backlink çıkarsınız. Yukarıdaki gibi link çıkışı nasıl algılanır.

Teşekürler.

Arkadaşlar film sitesi açacağım. Acelem yok. İyi bir strateji geliştirmem gerekli.

Paravanlar için öyle wp blogger falan değil normal site açacağım. 20 farklı c class kullanacağım. 1000 film hedefliyorum şuanlık.

Elimdeki programlar ile şunları yapabiliyorum. Mesela her film için ayrı bir resim lazım oluyor. Ben şuan 1000 adet farklı resim basabiliyorum. Paravan sitelere gireceğim tüm yazılarda özgün resimler bulunacak ve bu özgün resimleri 10 dk da elde edebiliyorum.

Spun makale programlarım ile bir günde 256 adet makale cıkarabiliyorum. 1 haftada resimleriyle beraber 1000 adet özgün film makalesi hazırlayabilirim yani.

1000 film için 1000 makalede 3000 resim ile yayın yapacağım.

Şimdi bu gücü en verimli nasıl değerlendirebilirim ?

Şöyle düşündüm. Paravan sitede mesela "titanic filmi izlemek ister misiniz ? " diye bir makale girdim. 250 kelimelik 3, 4 resimli bir makale hazırladım. Şimdi bu makaleden direk ana sitemdeki "titanic izle" sayfasına link çıkayım. Böylece ana sitemdeki her film için paravan sitelerimden birer tane backlink alayım.

sonuçta durum şu:

Ana sitemdeki "titanic izle" sayfamın 20 farklı siteden backliki olacak. Bu 20 sitenin hepsi de özgün içerikli olacak. Her filme böyle devam edersem toplam da her paravan siteden ana siteme 1000 backlink çıkmış olur. Çünkü 1000 filmim var.

Şimdi merak ettiğim şey şu. Bir site 1000 adet yazısından başka bir sitenin 1000 adet yazısına backlink çıkıyor. Google bunu nasıl görür ? Bu arada aklnıza gelen tüm backlink kaynaklarından azar azar backlink ekleyeceğim ki çeşitlilik olsun. Ama işte paravanları nasıl en verimli kullanırım bunu düşünüyorum.

Sizin tavsiyeniz nedir. Elinizde 1000 yazı olan bir siteniz var. Bu siteden diğer siteye nasıl backlink çıkarsınız. Yukarıdaki gibi link çıkışı nasıl algılanır.

Teşekürler.
Bence sürekli aynı siteden aynı siteye tanıtım çıkmak spam gibi algılanabilir. Örneğin bloggerde bu tarz işlem yapılır ve sürekli aynı siteye çıkış yapılırsa blogger tutup kapanıyor. Bence devamlı değil ara ara çıkış yapın ve farklı sitelere de çıkış olsun. Wikipedia, imdb vs gibi otorite olan yerlere de kendi sitenize de çıkış olsun ama ara ara.

Bence sürekli aynı siteden aynı siteye tanıtım çıkmak spam gibi algılanabilir. Örneğin bloggerde bu tarz işlem yapılır ve sürekli aynı siteye çıkış yapılırsa blogger tutup kapanıyor. Bence devamlı değil ara ara çıkış yapın ve farklı sitelere de çıkış olsun. Wikipedia, imdb vs gibi otorite olan yerlere de kendi sitenize de çıkış olsun ama ara ara.
Ustam sadece kendi siteme çıkış yapma konusunda dediğin gibi, mutlaka otorite sitelere de link çıkılmalı, orası şart. İşte en verimli nasıl faydalanırım diye düşünüyorum.

Yada şöyle yapsak nasıl olur hocam.. Elimde gani makale var resim var. Bu konuda hiç bir sıkıntım yok. 1 site açıp 1000 sitenin tanıtımını yapmaktansa, ücretsiz bloglar açıp her bir film için 10 makale yazıp, 10.makalede kendi siteme mi link çıksam. titanicfilmiizleyorumla.wordpress.com gibi bir site açıp titanic hakkında 10 yazı yayınlasam. İlk 9 yazıda otoriter sitelere link çıksam 10. yazımda da anasiteye link çıksam nasıl olur ?

Benim makale ve özgünlük sıkıntım yok hocam. En verimli nasıl değerlendirrim acaba diye düşünüyorum.

Yanlış anlamayın ama film siteleri bu kadar emeğin karşılığını veriyo mu acaba?
Ustam olay şu. Bizim milletimiz hazırcı. Acıyor site koyuyor bot. Sonra vay anam vay babam. Piyasada çok film sitesi var. Ama emin ol günlük onlarcası filtreye giriyor. Yapan çok ama parayı temiz yapanlar kazanıyor. Benim pek ilgim yoktu. Arkadaşın biri 1 yıl kadar önce girdi film sitesine. Bilgisi de yoktu. 110 k yaptı sattı siteyi. Ben de oradan etkilendim. Ben neden yapmıyorum diye düşündüm. İşi de en temiz yapmak istediğimden herkesin fikrini almak istiyorum.

Paravanları ilk açtığında kendine link verme derim hocam. Ayrıca çok da fazla açmana gerek yok, örneğin 4 tane ana paravan olur 8 tane alt paravan bunları destekler. O 4 tanesinden de kendine 2 3 ay sonra footer çıkarsın. Ayrıca ana sitenizde yazıları spun değil kendiniz ekleyin bence, orijinallik onda olsun. İlk önce ana siteye, alt ve ana paravanlara 1 ay içerik girdikten sonra alt paravanları filmifullizle ve fullhdfilmizle gibi otoriterlere linkleyip ondan bir hafta sonra falan ana paravanlara linklersin, bu linklemeden bir iki hafta sonra ana paravanlardan ilk önce otoriterlere link çıkıp sonra ana siteye link çıkarsan google baba çakmaz heralde. Bütün paravanlar hosting+domain+cloudflare olsun, cloudflare hesaplarını da farklı günlerde farklı iplerden açın, cloudflare'ın size ayrı ip ataması için. Ayrıca cloudflare'da a kaydından başka dns bırakmayın. Asıl ip ortaya çıkmasın. Wordpress.com ve blogspot.com kullanmak istiyorsan buralardan da aynı yöntemle alt paravanlara linkleme yapabilirsin hocam. Her siteye ayrı ayrı çerezsiz ve ip'si farklı bilgisayarlardan telefon onaylı (hizlionay.com'dan amerikan telefon numaraları alıp onlarla onaylayabilirsin, numara 25 krş mesaj okuma da 25 krş.) google webmaster hesabı açıp oralara eklersin, plus hesaplarını da gerçek gibi bilgilerle doldurup, profil fotoğraflarını film oyuncuları gibi insanların fotoğraflarını Fotor gibi programlarla özgünleştirip ayarlarsan, şu konumuzdan takipçi kasarsan ve sosyal imlemelerini de yaparsan paravan algısını kesin olarak silersin. Whois bilgilerini ya komple gizleyin yada açtığınız webmaster hesabının bilgileriyle adresi sallayarak, telefon numarasını mobil onay yaptığınız numara olarak kaydedersiniz. Hesap açımlarını ve girişlerini yaparken Firefox gizli sekme kullan, ayrıca her farklı girişte modemi resetlemeyi sakın unutma hocam. Takıntılı biriysen ek olarak her seferinde Cleanmaster ile bütün çerezleri silebilir ve T-MAC programıyla mac adresini değiştirebilirsin. Paravanlara forum tanıtımı, dizin gibi linklemeleri zaten yaparsın, günde bir iki tane. Kolay gelsin :)

Paravanları ilk açtığında kendine link verme derim hocam. Ayrıca çok da fazla açmana gerek yok, örneğin 4 tane ana paravan olur 8 tane alt paravan bunları destekler. O 4 tanesinden de kendine 2 3 ay sonra footer çıkarsın. Ayrıca ana sitenizde yazıları spun değil kendiniz ekleyin bence, orijinallik onda olsun. İlk önce ana siteye, alt ve ana paravanlara 1 ay içerik girdikten sonra alt paravanları filmifullizle ve fullhdfilmizle gibi otoriterlere linkleyip ondan bir hafta sonra falan ana paravanlara linklersin, bu linklemeden bir iki hafta sonra ana paravanlardan ilk önce otoriterlere link çıkıp sonra ana siteye link çıkarsan google baba çakmaz heralde. Bütün paravanlar hosting+domain+cloudflare olsun, cloudflare hesaplarını da farklı günlerde farklı iplerden açın, cloudflare'ın size ayrı ip ataması için. Ayrıca cloudflare'da a kaydından başka dns bırakmayın. Asıl ip ortaya çıkmasın. Wordpress.com ve blogspot.com kullanmak istiyorsan buralardan da aynı yöntemle alt paravanlara linkleme yapabilirsin hocam. Her siteye ayrı ayrı çerezsiz ve ip'si farklı bilgisayarlardan telefon onaylı (hizlionay.com'dan amerikan telefon numaraları alıp onlarla onaylayabilirsin, numara 25 krş mesaj okuma da 25 krş.) google webmaster hesabı açıp oralara eklersin, plus hesaplarını da gerçek gibi bilgilerle doldurup, profil fotoğraflarını film oyuncuları gibi insanların fotoğraflarını Fotor gibi programlarla özgünleştirip ayarlarsan, şu konumuzdan takipçi kasarsan ve sosyal imlemelerini de yaparsan paravan algısını kesin olarak silersin. Whois bilgilerini ya komple gizleyin yada açtığınız webmaster hesabının bilgileriyle adresi sallayarak, telefon numarasını mobil onay yaptığınız numara olarak kaydedersiniz. Hesap açımlarını ve girişlerini yaparken Firefox gizli sekme kullan, ayrıca her farklı girişte modemi resetlemeyi sakın unutma hocam. Takıntılı biriysen ek olarak her seferinde Cleanmaster ile bütün çerezleri silebilir ve T-MAC programıyla mac adresini değiştirebilirsin. Paravanlara forum tanıtımı, dizin gibi linklemeleri zaten yaparsın, günde bir iki tane. Kolay gelsin :)
Bazılarına paranoya gibi gelebilir ama bence on numara taktikler. Tebrik ediyor ve not alıyorum :)

Değerli yorumun için çok teşekür ediyorum hocam. Bir kaç kez okudum ve not aldım. Güzel bir yol haritası olacak film sektörü için. Bazı yerleri rica etsem açıklığa kavuşturur muyuz ? Zahmet veriyoruz ama, okuduğu zaman herkese faydalı bir konu olacak. Uzun süredir film sitesi konusu ele alınmadı. Teşekürler tekrar.

örneğin 4 tane ana paravan olur 8 tane alt paravan bunları destekler.
Hocam bu 8 tane alt paravanın 4 ana paravanı desteklemesi olayı footer ile olacak ?

İlk önce ana siteye, alt ve ana paravanlara 1 ay içerik girdikten sonra alt paravanları filmifullizle ve fullhdfilmizle gibi otoriterlere linkleyip ondan bir hafta sonra falan ana paravanlara linklersin, bu linklemeden bir iki hafta sonra ana paravanlardan ilk önce otoriterlere link çıkıp sonra ana siteye link çıkarsan google baba çakmaz heralde.
Buradaki tüm linkleme kelimelerini footer backlink olarak mı anlıyoruz ?

Ayrıca cloudflare'da a kaydından başka dns bırakmayın. Asıl ip ortaya çıkmasın.
Biraz daha açsak hocam ?

Wordpress.com ve blogspot.com kullanmak istiyorsan buralardan da aynı yöntemle alt paravanlara linkleme yapabilirsin hocam.

Hocam aslında en güzeli bu hizmetleri kullanmak. Böylece gizlilik maksimum olur. Hem de masrafsız. Fakat bir arkadaşımın film üzerine bir çok bu şekil ücretsiz paravan blogu vardı. Hep kapandı. Filmler hakkında yayın yapılmasına mı nem kaptılar anlayamadık.

Whois bilgilerini ya komple gizleyin

Hocam bu konuda karmasık. Seo hosting kullanıp aynı whois ile site açmak saçma. whois hiç bir domain için aynı olmamalı. Fakat bu çok zor. Gizlemek de google gözünde biraz antipati galiba. Ne dersin ?

Hocam internet explorer ın ayarlarını düzenledim. Her oturum kapandığında tüm çerezleri siliyor. Hiç bir şekilde çerez barındırmıyor.

Bu kelime bazlı yükseliş için mükemmel bir plan hocam. Eline sağlık. Fakat ben alt sayfalarımın güçlenmesini de istediğim için alt paravanlardan ana paravanlara makale içinden ilgili linkler de çıkmak istiyorum. Tabi ki bir anda değil tabi ki ilk başta kendi sitemize değil.

@seo sensey hocam samimiyetinize güvendiğim için önemli noktaları yarın özel mesajla cevaplayacağım ancak buradaki açıklamanın terimlerle ve biraz karmaşık kalması gerekli. Hak eden araştırıp bulup uygulamalı, sonuçta buradan ekmek yeniyor ve hak etmeyenlerin gelip teknikleri çar çur eterek batırmasını istemeyiz, sakın üstünüze alınmayın.

Hocam benim aklıma bir de şöyle bir şey geldi. Yani asıl planım buydu. Şimdi elimizde 21 site var. Ve en çok izlenen 1000 film var. Ben öyle bir ağ yapacağım ki bütün siteler birbirine link çıkacak fakat spam gibi olmayacak. Şöyle.
1.sitemiz kalan 20 siteye link çıkışı yapacak tanıtım yazısı ile. Ama her yazıdan değil. her siteye 50 adet link çıkacak. 2.siteye 50, 3.siteye 50 derken tüm sitelere bağlantı çıkacak. Sonuçta 1 site 1000 adet yazısından 1000 adet link çıkacak fakat bu 1000 link 20 siteye paylaştırılacak. Ve tüm siteler böyle davranacak. Sonuçta her site 1000 link çıkmış olacak. Her site 1000 link almış olacak. Fakat her site 20 farklı siteden bağlantı almış olacak ve her site 20 farklı siteye bağlantı vermiş olacak.

Dikkat !

Ama şuna dikkat deyim hocam. Bu işlemler site açıldıktan 6 ay sonra yapılacak.günlük yazı eklenerek gidecek siteler. Tüm yazıların eklenmesi 200 gün sürecek. Bu süreçte asla birbirleriyle bir bağlantıları olmayacak. wiki ye imdb ye ve aklına gelen tüm otoritelere link çıkacak bu ilk 200 gün içinde. Yine bu ilk 200 gün içinde farklı kaynaklardan backlink edinecek. Yukarıda yazdığım işlemler siteler açıldıktan 200 gün sonra başlayacak ve toplamda 1 senede tamamlanacak.

Hocam ben yukarıda konuştuğumuz gibi kademeli yapmanızdan yanayım, veya yapacağınız ana sitenin içeriğinin sağlam ve doyurucu olacağından eminseniz hepsinden ana siteye de çıkabilirsiniz ama birbirine çıkmasın. Bir de ilk 200 gündeki otoriter link çıkışlarını en az ilk 30 40 günden sonra yapmanız daha iyi olur.

Hocam öncelikle Paravan Blog için SEO Hosting almasınız. Çünkü her site farklı İP lerde barındığı için Google bunu doğal backlink olarak algılayacak.Paravan Bloglarınıza kendi gerçek sitenizmiş gibi gözünüz gibi bakacaksınız. Özgün içerikler üretip, kullanıcı odaklı düşünmeniz lazım. Blogger açmayın derim. Wordpress kullanın. Kaliteli ve %95 ve üzeri seo uyumlu olan tema kullanın. Örnek olarak mythemeshop'un best adlı teması. Çok beğenerek ve bazı paravan bloglarda kullandığım temadır. Şuan 59$ bu tema. 10 site kurulumu için 590$ gibi bir para yapıyor.

Geri