• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Adwords'un Seo'ya etkisi varmıdır ?

burakt

Kayıtlı Kullanıcı
Organik sıralamada benden 5 sıra altta olan rakip site ne zaman Adwords kullansa benim 3 sıra önüme geçiyor, Adwords'u kestiği gün yine organik sıralamada eski yerine geri dönüyor. Böyle bir şey mümkün mü ?

Adwords hiç bir bağlantısı yok ama şöyle bir etkisi oluyor dolaylı olarak google artık sitede ne kadar vakit geçirildiğiyle ilgileniyor yani insanlar sitende ne kadar çok gezinirlerse o kadar kaliteli gibi görüyor bu yüzden adwords vermen siteye giriş açısından faydalı oluyor bu da seo ya etki ediyor bence.

Organik sıralamada benden 5 sıra altta olan rakip site ne zaman Adwords kullansa benim 3 sıra önüme geçiyor, Adwords'u kestiği gün yine organik sıralamada eski yerine geri dönüyor. Böyle bir şey mümkün mü ?
Adwords çıktığım sitem her çıkışımda 2 sayfa sıçrıyor. Kısaca bence sonuçta bir şekilde ziyaretçi geliyor sitene ve sosyal medyanla vs ile etkileşimde bulunuyor. Aradığını da bulur uzun süre durarsa sitede direk etki ediyor bence.

Bencede, ben şöyle olduğuna inanıyorum aslında; eğer sitenin organik değeri 15.sıraysa, adwords aldığında bu sıra 9 hatta 8. sıra olabiliyor. Ama adwords'ü kestiğinde tekrar site 15. sıraya yani aslında olman gereken yere geliyor. Google'ı bunu hite göre değerlendiriyor diye düşünüyorum. Tabi bu adwords'ü aylarca kullanan siteler bu durumdan olumlu olarak geri dönüş alabiliyorlar.

Geri