• 1. Daha Önce SEOcry.com üstünden yayın yapan sitemiz Cryptosam Forum olarak yeni alan adımıza aktarılmıştır.
    2. Sitemize kayıtlar incelemeden geçerek tamamlanmaktadır. Tüm kayıtları tek tek inceleyerek platformumuzda en doğru kişiler ile fikir alış verişi yapmaya - yapmanıza gayret ediyoruz.

Com.tr Domain Alacam

eyupoglu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma adına com.tr domain alacam.Şahıs firması değil ltd şirketi.İstenilen evraklaır okuyorum herkes saçma sapan şeyler yazmış bir tane firma da şunu şunu yaparsanız tamamdır dememiş.
İçiniz de firma adına com.tr alan var mı ? Varsa neler gerekli ? Bunları bana bir anlatabilir mi ?

eğer marka başvurusu var ise marka ile ilgili belgelerin fotokopisi, yok ise ticaret sicil gazetesi fotokopisinin kayıt yaptıracağın yere göndermen yeterlidir. Kayıt yapacak yerler genelde sistemine bir örneğinin yüklenmesini yeterli görmektedir. Asıllarını isterlerse başka bir yerde kayıt yaptır. Asıllarını isteyemezler

Konu dışı olabilir ama benim kafama takılan bir olay var. Ben .com.tr uzantısını bu belgeleri sunup aldım diyelim ve daha sonra işi bıraktım ama domain hala bende bu durumda süresini uzattığım taktirde bu uzantı bende mi kalır? başkası bu domaini almak için girişimde bulunsa işi bırakmam sebebi ile benden geri alabilirler mi?

Konu dışı olabilir ama benim kafama takılan bir olay var. Ben .com.tr uzantısını bu belgeleri sunup aldım diyelim ve daha sonra işi bıraktım ama domain hala bende bu durumda süresini uzattığım taktirde bu uzantı bende mi kalır? başkası bu domaini almak için girişimde bulunsa işi bırakmam sebebi ile benden geri alabilirler mi?
Domain hangi şirketinse senden bağımsız şekilde nic.tr başvurup kendi üstüne alabilir bu durumda hiçbirsey yapamazsın

Belgesiz veren yerler var kılıfına uyduruyorlar 250 - 300 tl arası bir ücret alıyorlar. Sen ödemeyi yapıyorsun onlar hallediyor. Bir Lmt şirketi için 300 tl ufak bir miktar bence.

Belgesiz veren yerler var kılıfına uyduruyorlar 250 - 300 tl arası bir ücret alıyorlar. Sen ödemeyi yapıyorsun onlar hallediyor. Bir Lmt şirketi için 300 tl ufak bir miktar bence.
O kişilerde istedikleri zaman o domain geri alabiliyor ama düşünsene siteyi harika yerlere getirmişsin bi bakmışsın domain uçmuş

Senin tc bilgilerine kayıt ediyorlar. Alan arkadaşlarım var hiç bir sorun yaşamadılar. Almaya kalsa herkez alır da neden niye niçin alsın ? Alsa birdaha bu işi yapamaz. Senden alacağı domain için sicilini kirletirmi ? Mantıklı düşünmek lazım. Korkmaya gerek yok:)

Firma adına com.tr domain alacam.Şahıs firması değil ltd şirketi.İstenilen evraklaır okuyorum herkes saçma sapan şeyler yazmış bir tane firma da şunu şunu yaparsanız tamamdır dememiş.
İçiniz de firma adına com.tr alan var mı ? Varsa neler gerekli ? Bunları bana bir anlatabilir mi ?
Hocam ticari sicil gazetesi ve imza sirküsü bir kaç evrak gerekli nic.tr den belgeleri öğrenebilirsiniz

Aşağıda yer alan resmi belgelerden faaliyet alanınıza uygun olanlardan sadece bir tanesini göndermeniz yeterli olacaktır.
  • Ticari amaçlı tüzel kişilikler ve kuruluşlar için, aşağıdaki üç maddede sözü geçen belgelerden herhangi bir tanesi,
    • Ticaret odasından alınmış olan "Faaliyet Belgesi", "Ticari Sicil Belgesi", "Oda Sicil Kayıt Sureti" ya da Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlanmış olan ticaret ünvanı ilanı,
    • Türk Patent Enstitüsü'nden alınmış "Marka Tescil Belgesi" ya da "Marka Başvuru Belgesi",
    • Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası'ndan alınmış olan "Sicil Tasdiknamesi" ya da "Ticari Sicil Gazetesi",

Aşağıda yer alan resmi belgelerden faaliyet alanınıza uygun olanlardan sadece bir tanesini göndermeniz yeterli olacaktır.
  • Ticari amaçlı tüzel kişilikler ve kuruluşlar için, aşağıdaki üç maddede sözü geçen belgelerden herhangi bir tanesi,
    • Ticaret odasından alınmış olan "Faaliyet Belgesi", "Ticari Sicil Belgesi", "Oda Sicil Kayıt Sureti" ya da Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlanmış olan ticaret ünvanı ilanı,
    • Türk Patent Enstitüsü'nden alınmış "Marka Tescil Belgesi" ya da "Marka Başvuru Belgesi",
    • Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası'ndan alınmış olan "Sicil Tasdiknamesi" ya da "Ticari Sicil Gazetesi",
Söylediklerinizde çok haklısınız. Ticari hesaplar için bu belgeler aranmakta ve sunulması halinde .com.tr uzantısını alabilirsiniz. Belgeyi sunan ilk kişi .com.tr uzantısını alır.
Birde kişi adına alınacak .com.tr lerde sadece T.C. kimlik numarası ile başvuru yaparak kimliğinizde yazan isim ve soyisminiz ile .com.tr uzantısını alabiliyorsunuz.

Geri